Blog despre culturism

Locul 1 pentru Florin Lupas

miercuri, 14 decembrie 2016

Sportivul bihorean Florin Ionut Lupas s-a remarcat la editia a VI-a a Cupei Timisoara la powerlifting, proba impins din pozitie culcat. Lupas s-a clasat pe locul 1 la categoria +120 kg dupa ce a ridicat cea mai mare greutate din concurs: 290 kg! La open, Florin Lupas s-a clasat pe locul 2. La Timisoara au participat sportivi din Bulgaria, Slovacia si Romania, tara noastra ocupand locul 1 in clasamentul pe natiuni. In urma cu doua saptamani, la Sibiu, Florin Lupas a devenit campion national la impins din culcat, iar la open a ocupat locul 3 cu 287,5 kg. „Multumesc domnului Sorin Cazacu pentru organizarea competitiei de la Timisoara, antrenorului Ovidiu Panazan pentru tot sprijinul acordat, familiei mele, familiei Heredeu, Mega Proteine, familiei Wittman si tuturor persoanelor care ma sustin”, a declarat Florin Lupas, al caruui motto este ,,Ridica si te vei ridica”. (articol scris de Teodor Biris pentru www.bihon.ro)